مطمئن قیر پاسارگاد-مقاله ها

مطمئن قیر پاسارگاد-مقاله ها

تاریخچه قیر

 تاریخچه قیرتاریخچه قیر

 این ماده از دیرباز به عنوان اده ضد رطوبت و محافظ در کشتی سازی و مومیایی کردن و مجسه سازی و... استفاده می شد. قدمت استفاده از قیر به بیش از پنج هزار سال میرسد و استفاده از قیر برای ساختن آسفالت از قرن 19 میلادی آغاز و اولین بار در فرانسه از آن استفاده شد. اولین خیابان آسفالته در ایالات متحده آمریکا ساخته شد و در ایران برای اولین بار برای پوشش خیابان فلسطین از آسفالت استفاده شد.

انواع قیر و کاربردهای آن ها

 

 

قیر

 

انواع قیر و کاربردهای آن ها

قیر ماده ای نفتی است که در پالایشگاه از نفت خام جداسازی شده و با توجه به کیفیت و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع قیر و کاربردهای آن ها 

از جمله خصوصیات قیر می توان به‌ موارد زیر اشاره کرد:


انواع قیر و کاربرد آنانواع قیر و کاربرد آن 

-          نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت

 

ادامه مطلب: انواع قیر و کاربردهای آن ها

تاريخچه قیر امولسیون

اولين قیر امولسیون در سال ۱۹۲۲ توسط هيو الن مكي ثبت شد.در آن زمان صنايع اتومبيل سازي پيشرفت زيادي داشت و تعداد زيادي جاده در حال ساخته شدن بود. توليد قیر امولسيون در فرانسه كه به عنوان مهد اين تكنولوژي معروف است از ۱۰۰۰۰ تن در سال ۱۹۲۳ به ۳۰۰۰۰۰ تن در زمان جنگ جهاني دوم افزايش يافت و در سال ۱۹۷۰ به ۱۲۰۰۰۰۰ تن رسيد.


امروزه ۳۰ % تمام جاده هاي فرانسه از امولسيون ساخته شده اند و در تمام نقاط دنيا در حال ساخت هستند. اكثر قيرهايي كه در راه سازي مصرف مي شوند در حرارت معمولي حالت خميري و نيمه جامد دارند. به همين جهت در عمليات آسفالت پوششي ابتدا بايستي به كمك حرارت آنها را سيال نموده وسپس قشر نازكي از آنها را در سطح راه پخش نمود.

از آنجائي كه تهيه تسهيلات ودستگاههاي گرم كردن قير در نقاط دور دست نه مقدور بوده و نه مقرون به صرفه است متخصصين آسفالت سعي نمودند كه به طريقي كاربرد قير سرد را در راهسازي عملي سازند. با پيدايش امولسيون قير نه تنها عملاً كاربرد ير در سرما مقدور گرديد بلكه نقصي هم كه در كاربرد قيرهاي مخلوط وجود دارد در اين مورد ملاحظه نميگردد. زيرا قیرهای امولسیون بسيار سيال بوده و بفر ض ورد Ĥ مرطوب بودن سطح راه و يا مصالح مورد مصرف، چسبندگي مناسبي بين قير و مصالح به وجود می آورد.

هر امولسيون از يك سيستم با دو فاز غير قابل امتزاج تشكيل ميشود. يكي از دو فاز به صورت گلبول و يا گلوله هاي كوچك در داخل فاز ديگر پراكنده است. فازي كه به صورت گلوله كوچك ميباشد، فاز داخلي ناميده مي شود و فازي كه اطراف اين گلوله هاي را فرا گرفته بنام فاز خارجي يا فاز پيوسته موسوم است در هر امو.لسيون به روشهاي مختلف ميتوان مشخص نمود كه كدام فاز پيوسته و كدام فاز غير پيوسته است. به عنوان مثال در امولسيون”روغن-در-آب” روغن فاز عير پيوسته و آب فاز پيوسته را تشكيل مي دهد. امولسيون هاي قير به طور كلي از نوع امولسيون هاي روغن-در- آب مي باشندكه فاز غير پيوسته را گلوله هاي كوچك قير كه در آب پراكنده اند تشكيل مي دهد

تماس با ما

دفتر مرکزی: 982177093816+
عاملیت فروش: 989125580396+
آدرس دفتر مرکزی: 
میدان رسالت،
نبش خیابان جاجرودی، پلاک 37

مطمئن قیر پاسارگاد

  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

صفحه رسمی ما در فیسبوک   facebook    گوگل پلاس ما   google+

تمامی پل های ارتباطی و شبکه های اجتماعی مطمئن قیر پاسارگاد در همین پرتال قابل دسترسی و سایر آدرس ها معتبر نبوده و جعلی می باشند.